Reklama
Reklama

Nocą jeździli po mieście i napadali na przechodniów

fot. policja
fot. policja

Trzech młodych mieszkańców Leszna zostało zatrzymanych.

Młodzi ludzie spotykali się "na nocne przejażdżki" samochodem po mieście, ale na przejażdżkach się nie kończyło. - Na widok samotnie idących osób wybiegali z samochodu, w kominiarkach na głowie i z metalową pałką teleskopową, niekiedy uderzali, a głównym motywem była chęć pozyskania pieniędzy - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Do takiego ataku doszło w ostatni weekend. Ofiarą mężczyzn padł 23-latek, którego przewrócono na ziemię i skradziono mu 100 złotych. - 26 stycznia wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. To mieszkańcy Leszna w wieku od 17 do 20 lat. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Jednemu z nich, 19-latkowi, w chwili zatrzymania udowodniono także usiłowanie jeszcze jednego podobnego przestępstwa dokonanego dzień wcześniej z inną ustaloną osobą. W tym przydatku osoba pokrzywdzona nie straciła pieniędzy, bo zdołała uciec - dodaje.

W czwartek wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór. Grozi im 5 lat więzienia. Obecnie trwa weryfikowanie ilu podobnych przestępstw dopuścili się zatrzymani.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro