Reklama
Reklama

Bolid rozbłysnął nad Polską: może też go widziałeś?

fot. Tomasz Góral / FB
fot. Tomasz Góral / FB

Niezwykłe zjawisko zaobserwowano w piątek rano.

- Dziś rano nad Polską przeleciał BARDZO jasny i długi bolid. Niestety niebo było już jasne i kamery Polskiej Sieci Bolidowej nie pracowały. Pozostają więc nagrania z kamerek samochodowych i przydomowego monitoringu. Bolid pojawił się o godzinie 7:07. Na pierwszy rzut oka jest to zjawisko podobne do słynnego bolida z 31 października 2015 roku! Szkoda, że niebo było już jasne... Przejrzyjcie swoje nagrania. Może ktoś z Was coś zarejestrował? - pisze Karol Wójcicki z "Z głową w gwiazdach".

W internecie już zaczęły się pojawiać nagrania przedstawiające to niezwykłe zjawisko. Oto jedno z nich:

W komentarzach pod postem Wójcickiego na Facebooku pojawiają się wpisy mieszkańców m.in. Wielkopolski, którzy widzieli poranne zjawisko. Jeśli udało Wam się je zarejestrować, zachęcamy do przesłania materiałów na adres [email protected]. Chętnie pokażemy je na portalu.

Przypomnijmy, że podobne zjawisko zarejestrowano w styczniu ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Czym jest bolid? To po prostu spadający meteor, który jest bardzo jasny. Choć wydawałoby się, że taka jasność pochodzi od dużego obiektu, takie meteory mają kilkanaście centymetrów średnicy. Jak na meteory - są duże.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro