Reklama
Reklama

Jest zbiórka na pięcioraczki: "na zakup samochodu i rehabilitację"

fot. siepomaga.pl

Pomoc, jaką otrzyma rodzina od gnieźnieńskich urzędników choć duża, nie jest wystarczająca.

Pisaliśmy już o pomocy, jaką deklaruje Gniezno dla swoich nowych mieszkańców. Urzędnicy zaproponowali rodzicom pięcioraczków m.in. zatrudnienie opiekunki, przekazanie działki pod budowę domu, a także wsparcie finansowe. Potrzeby przy piątce dzieci są jednak ogromne. Na portalu siepomaga.pl właśnie ruszyła zbiórka na zakup samochodu dla rodziny oraz rehabilitację maluchów.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Gdy dowiedzieliśmy się o ciąży byliśmy przepełnieni szczęściem i radością. Nie byliśmy jednak gotowi na to, co usłyszymy na badaniu lekarskim. Początkowo lekarz powiedział, że mamy bliźniaki. Cieszyliśmy się ogromnie, ale przy dokładniejszym badaniu okazało się, że słychać bicie czterech serduszek. Nasza radość zamieniła się w ogromną obawę, czy damy sobie radę, a przede wszystkim czy uda się ciążę uratować. W związku z tak liczną ciążą opiekę nade mną przejął Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu. I znowu przeżyliśmy szok. Ostatecznie lekarze potwierdzili, że będziemy rodzicami pięcioraczków - wyjaśnia mama.

Dzieci wciąż są w szpitalu ze względu na wcześniactwo, a rodzice zaczęli przygotowywać się na ich przyjazd do domu. - Po pierwszym szoku przyszedł czas, aby zorganizować wszystko, co jest nam potrzebne. Przede wszystkim potrzebujemy samochodu, który pomieści całą naszą siódemkę. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie zabierać pięcioraczki na wizyty lekarskie czy rehabilitację. I także na to potrzebujemy środków. Nasze dzieci są wcześniakami, dlatego fizjoterapia jest im potrzebna praktycznie od momentu, kiedy opuszczą szpital. To wszystko kosztuje przy jednym dziecku, a my musimy wszystkie wydatki mnożyć razy 5. Każde wsparcie będzie dla nas ogromnie cenne - podkreślają rodzice.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek i jest prowadzona TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro