Reklama
Reklama

Nika Kwekweskiri piłkarzem Lecha Poznań. To etatowy reprezentant Gruzji

fot. lechpoznan.pl / fot. Premysław Szyszka
fot. lechpoznan.pl / fot. Premysław Szyszka

Nika Kwekweskiri podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

Kolejorz zapewnił już sobie usługi Radosława Murawskiego, jednak ta umowa wejdzie w życie dopiero 1 lipca, a zespół Dariusza Żurawia potrzebował wzmocnień w środku pola już teraz. W tej sytuacji wybór padł na 28-letniego pomocnika z Gruzji.

Piłkarz kilka tygodni temu rozstał się z kazachskim Tobołem Kostanaj i był wolnym zawodnikiem. W węgierskich mediach pojawiały się informacje o jego zakontraktowaniu przez Honved Budapeszt, wybór Gruzina padł jednak na Kolejorza. Umowa jest ważna do końca sezonu i zawiera klauzulę przedłużenia o kolejne 2 lata.

- Już za chwilę rozpoczynamy rundę wiosenną i chcieliśmy wzmocnić rywalizację w środku pola w kontekście tego, że Radek Murawski dołączy do nas latem. Dlatego zakontraktowaliśmy Nikę, który związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata. To doświadczony piłkarz, który jesienią regularnie grał nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji Gruzji. Dzięki temu mamy spokój w środku pola, bo będzie walczył o miejsce w składzie Jesper Karlstroem oraz Pedro Tibą - tłumaczył dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Kwekweskiri ma na koncie 32 występy i 5 goli w reprezentacji Gruzji, której jest podstawowym graczem. Przed przygodą w Kazachstanie występował w Azerbejdżanie i na boiskach ojczystej ekstraklasy.

Gruzin zagra w koszulce z numerem 30. Nad nim znajdzie się jego pseudonim "Kvekve", a nie pełne nazwisko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro