Reklama
Reklama

Zawieszono wszystkie regularne połączenia lotnicze z Ławicy. Ostatni samolot odleci do Warszawy

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Piątek jest ostatnim dniem, w którym z poznańskiej Ławicy wyleci samolot obsługujący regularną trasę.

Chodzi o połączenie Poznań - Warszawa realizowane przez LOT. Po tym jak w czwartek decyzję o zawieszeniu połączenia z Amsterdamem podjęła linia KLM, poznańskie lotnisko od soboty pozostanie bez regularnych połączeń lotniczych.

- Z naszych informacji wynika, że najbliższy regularny lot, do Amsterdamu linią KLM, odbędzie się 12 lutego - mówi Błażej Patryn z poznańskiej Ławicy. - W międzyczasie będą realizowane pojedyncze loty do Wielkiej Brytanii przez WizzAir, ale to linia decyduje na podstawie liczby zabukowanych miejsc, czy lot się odbędzie. Pasażerowie muszą więc śledzić komunikaty przewoźnika - podkreśla. - Pozostaje nam jeszcze kilka lotów czarterowych do Hurghady i to niestety wszystko - dodaje.

Kiedy jest szansa na wznowienie połączeń regularnych? - KLM do Amsterdamu ma zacząć latać 12 lutego, a pozostałe trasy mogą zostać uruchomione pod koniec marca. Oczywiście pod warunkiem, że sytuacja związana z pandemią będzie sprzyjać - mówi Patryn.

Rozwiązaniem może być testowanie pasażerów na lotniskach. - Linie lotnicze przyglądają się temu rozwiązaniu i to od nich zależy, czy taki system mógłby funkcjonować. Pasażerowie otrzymaliby wówczas informację o obowiązujących regulacjach oraz o kosztach wykonania takich testów i mogliby zdecydować, czy chcą podróżować. Nasza branża funkcjonuje już na oparach i wszystkim nam zależy, by odmrożenie latania nastąpił jak najszybciej - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.18 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro