Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: trwa montaż słupów trakcyjnych. W weekend zmiany na Lechickiej

fot. PIM
fot. PIM

Powstaje trasa tramwajowa na Naramowice.

Na placu budowy można już zobaczyć m.in. pierwsze słupy trakcyjne. - Na całym terenie inwestycji trwają prace w zakresie torowiska, dróg i uzbrojenia terenu. W rejonie pętli Wilczak rozpoczął się montaż pierwszych słupów, na których zawieszona będzie sieć trakcyjna dla tramwajów. Z kolei między ul. Bolka i Jasna Rola wybudowano już torowisko. Dzięki zmienionej organizacji ruchu w rejonie ul. Serbskiej i Włodarskiej przebudowywane są sieci podziemne, a po ich ukończeniu będzie można przystąpić tam do prac nad torowiskiem - relacjonuje Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ponadto w nocy z piątku na sobotę wejdą w życie zmiany w organizacji ruchu na ul. Lechickiej. Plany mogą jednak ulec zmianie w razie niekorzystnej aury, która uniemożliwiłaby namalowanie oznaczeń poziomych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od soboty 30 stycznia wyłączone z użytku będą części pasów ruchu przeznaczone dla autobusów na odcinku ul. Lechickiej pomiędzy ul. Murawa a tymczasowym przejazdem w rejonie stacji paliw. To konieczne ze względu na budowę sieci podziemnych w rejonie powstającego węzła drogowego.

- Autobusy komunikacji publicznej dotychczas korzystające z wydzielonych pasów ruchu zostaną częściowo skierowane na pasy dla ruchu ogólnego. W utrzymaniu priorytetu dla komunikacji miejskiej pomoże zachowanie wydzielonego skrętu przeznaczonego dla autobusów z ul. Lechickiej w ul. Murawa. W dalszym ciągu obowiązywać będą zakazy skrętu w lewo z ul. Lechickiej w ul. Murawa, z ul. Murawa w ul. Lechicką oraz z ul. Lechickiej w tymczasową łącznicę przy stacji paliw - informują PIM.

W najbliższych dniach w rejonie skrzyżowania ulic Włodarskiej, Naramowickiej i Ziarnistej wprowadzone zostaną zmiany dla pieszych i rowerzystów wynikające z prac nad uzbrojeniem terenu. Ruch pieszych i rowerzystów przełożony zostanie z północnej strony ul. Włodarskiej na południową - przy bloku os. Kosmonautów 24. O szczegółach informować będzie oznakowanie w terenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro