Reklama
Reklama

TK opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji. Manifestacja na pl. Wolności

fot. L.T.
fot. L.T.

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją. Jeszcze dziś wyrok ma zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw. Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw - przekazuje Centrum Informacyjne Rządu.

Informacje wywołały spore zamieszanie. W związku z publikacją uzasadnienia w wielu miastach zapowiedziano protesty. Akcja odbędzie się również w Poznaniu.

Mamy uzasadnienie "wyroku" TK mgr Przyłębskiej dot. zakazu aborcji z przesłanek embriopatologicznych, zaś Centrum Informacyjne Rządu podaje, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie będzie opublikowany dzisiaj (27. stycznia 2021) w Dzienniku Ustaw - informują organizatorzy wydarzenia. Żadne uzasadnienie żadnego trybunału ni sądu NIE USPRAWIEDLIWIA TORTUR! W tym piekle osób z macicami - bo nie tylko kobiet! - pamiętaj, że #NigdyNieBędzieszSzłaSama!- dodają.

Demonstracja rozpocznie się o godzinie 18:15 na placu Wolności.  • Aktualizacja
    środa, 27.01.2021 r., godz. 19.41
    Aktualizacja
    środa, 27.01.2021 r., godz. 19.41
    W manifestacji udział wzięło kilkaset osób. Zgromadzeni przemaszerowali z Placu Wolności na Ostrów Tumski przed katedrę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro