Reklama
Reklama

Ranking szkół: poznańskie II LO najlepsze w województwie

fot. 2lo.poznan.pl
fot. 2lo.poznan.pl

Ogłoszono tegoroczny Ranking Liceów i Techników. Zestawienie przygotowały Perspektywy.

Numerem jeden w Wielkopolsce i Poznaniu jest II LO im. im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Znalazło się na 25. miejscu w ogólnopolskim rankingu i tym samym awansowało o czternaście pozycji w stosunku do roku ubiegłego. W ubiegłym roku II LO było na trzecim miejscu w województwie. Na drugim miejscu znalazło się VIII LO im. Adama Mickiewicza, które w zeszłym roku znajdowało się na pierwszym miejscu w Wielkopolsce. Co ciekawe, w rankingu ogólnopolskim VIII LO znalazło się tuż za II LO - na 26. lokacie. Ostatnie miejsce na podium w regionie należy do I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu. Znalazło się na 35. miejscu w Polsce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W piątce najlepszych liceów w Wielkopolsce są jeszcze LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu (58. pozycja w kraju) oraz Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej (72. miejsce w kraju).

Co z technikami? Najlepszym w Wielkopolsce i Poznaniu jest niezmiennie Technikum Komunikacji ZSK. W ogólnopolskim rankingu znalazło się na 7. miejscu. To awans z 9. lokaty w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęło poznańskie Technikum Łączności, które uplasowało się na 10. miejscu w Polsce (rok temu 11. pozycja). Na trzecim miejscu znalazło się poznańskie Technikum Budowlane im. gen. Władysława Andersa. W Polsce zajęło 15. pozycję, a rok temu 28. W piątce najlepszych techników w województwie znalazły się jeszcze Technikum im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu (24. miejsce w Polsce) oraz Technikum nr 1 we Wrześni (45. miejsce).

Kto wygrał tegoroczny ranking? Najlepszym liceum w Polsce zostało XIV LO im. Staszica w Warszawie (rok temu nr 2). Na drugiej pozycji uplasowało się Uniwersyteckie LO w Toruniu (ubiegłoroczny zwycięzca). Trzecie miejsce należy do XIII LO w Szczecinie, które rok temu było na piątym miejscu.

Najlepszym polskim technikum, podobnie jak rok temu, jest Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Technikum nr 7 w Nowym Sączu (także 2. przed rokiem), a trzecie - Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II (4. przed rokiem).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro