Reklama

"Zielona Perła" z Łazarza wystawiona na sprzedaż

Obiekt jeszcze przed rozebraniem fragmentu ściany w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara
Obiekt jeszcze przed rozebraniem fragmentu ściany w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara

Kamienica stojąca na rogu ulic Matejki i Niegolewskich od lat szpeci okolicę.

Kamienica od wielu lat czeka na "lepsze czasy". W 2015 roku na ścianach obiektu pojawiły się rysy. Zagrożenie zawaleniem było duże, dlatego konieczne okazało się wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy. Nadzór budowlany podjął decyzję o pilnym rozebraniu lukarny (pionowego okna na dachu). Dużym problemem był brak kontaktu z ówczesnym właścicielem kamienicy.

W 2016 roku budynek kupiła firma Kruk SA, która zapowiadała, że zajmie się zabezpieczeniem obiektu, oczywiście zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków. Prace były konieczne, bo budynek był w fatalnym stanie. Na przełomie 2017 i 2018 roku obiekt zabezpieczono. Już wtedy mówiło się, że właściciel rozważa różne opcje, w tym sprzedaż budynku.

Dziś portal lazarz.pl podaje, że choć w kamienicy 2 lata temu rozpoczął się remont zmierzający do urządzenia w niej 46 apartamentów, nieruchomość wystawiono na sprzedaż. Za obiekt o powierzchni ponad 5600 metrów kwadratowych właściciel chce niespełna 2 mln złotych. Szacuje się, że koszt dokończenia inwestycji to prawie 12 milionów złotych. Właściciel twierdzi, że zakupem zainteresowanych jest aż 9 podmiotów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro