Reklama

W regionie staną nowe fotoradary

Testy nowych fotoradarów | fot. CANARD
Testy nowych fotoradarów | fot. CANARD

Wiemy gdzie.

W poniedziałek pisaliśmy o nowej kamerze, która wkrótce pojawi się na rondzie Kaponiera. Będzie rejestrować przejazd na czerwonym świetle. Ale nie jest to jedyna nowość, która za sprawą Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pojawi się w naszym regionie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

CANARD się rozbudowuje i wkrótce przy polskich trasach stanie 26 nowych fotoradarów. Dwa z nich pojawią się na terenie Wielkopolski. Gdzie konkretnie? Jeden w miejscowości Kościelna Wieś na drodze krajowej nr 12 Kalisz - Pleszew, a drugi w Obornikach przy ulicy Czarnkowskiej 33.

- Za potrzebą rozbudowy systemu CANARD przemawia m.in. duża liczba składanych do CANARD wniosków o instalację urządzeń rejestrujących. Do tej pory wpłynęło ponad 3 tys. wniosków o zainstalowanie, przejęcie czy przeniesienie urządzeń, kierowanych między innymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Policję, samorządy, społeczności lokalne oraz obywateli - wyjaśnia CANARD.

Pierwsze urządzenia mają być zamontowane w maju, a ostatnie mniej więcej za rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro