Reklama
Reklama

Niemal 400 poznańskich rodzin dostało mieszkanie od miasta. Kolejne są budowane

Darzyborska | fot. ZKZL
Darzyborska | fot. ZKZL

ZKZL podsumowuje ubiegły rok.

Jak tłumaczą przedstawiciele ZKZL realizacja listy mieszkaniowej w 2020 roku była prawdziwym wyzwaniem ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID 19. Mimo tych przeszkód udało się przekazać aż 396 mieszkań mieszkańcom stolicy Wielkopolski.

Na ten sukces składa się wiele czynników. Nowe inwestycje, skuteczniejsze zarządzanie procesem zagospodarowania pustostanów, usprawnienie procesów remontowania i ofertowania mieszkań to najważniejsze z nich. Warto zaznaczyć, że 4 ostatnie lata działalności ZKZL to zdecydowany progres w zakresie najmu miejskich lokali. W tym czasie liczba przekazywanych "M" wzrosła aż o 280%
- tłumaczy Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Co ważne prawo do ubiegania się o lokal wchodzący w skład miejskiego zasobu przysługuje poznaniakom, którzy spełniają określone w uchwale Rady Miasta kryterium dochodowe. W dalszej kolejności następuje ocena punktowa złożonych wniosków w oparciu o kryteria określone w uchwale. Na tej podstawie Prezydent Miasta Poznania określa minimalną liczbę punktów, którą należy posiadać, żeby otrzymać lokal od Miasta w danym roku.

W związku ze zmianami w uchwale, od stycznia 2021 roku, Prezydent określa na początku roku minimalną liczbę punktów a nabór wniosków odbywa się przez cały rok kalendarzowy - dodaje rzecznik. Rekordowy rok to dobry prognostyk na najbliższe lata i jednocześnie wyzwanie, żeby utrzymywać tendencję wzrostową w zakresie przekazywania mieszkań - kończy.

Na 2021 rok przedstawiciele spółki planują między innymi zakończenie inwestycji przy ul. Hulewiczów oraz ul. Opolskiej. Dzięki temu poznaniacy mogą liczyć na kolejne mieszkania komunalne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro