Reklama

Nowość dla korzystających z PEKI na okaziciela. Co zrobić, by łatwiej doładować tPortmonetkę?

fot. ZTM

Uzupełnienie środków służących do opłacenia przejazdów komunikacją publiczną na tPortmonetce na karcie PEKA na okaziciela stało się znacznie łatwiejsze.

Jak w prosty sposób doładować kartę PEKA na okaziciela bez konieczności logowania?
Należy wejść na stronę www.peka.poznan.pl w zakładkę "Twoje Konto" lub "Zaloguj" i kliknąć w znajdujący się u dołu strony pomarańczowy pasek Doładuj tPortmonetkę, następnie należy wpisać 10 cyfrowy kod UID znajdujący się na rewersie karty PEKA na okaziciela i przepisać kod zabezpieczający z obrazka. Po kliknięciu przycisku Przejdź dalej, kolejnym krokiem jest wpisanie 4 ostatnich cyfr z numeru UID karty, podanie kwoty doładowania oraz adresu e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie transakcji - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W tym momencie można również zaznaczyć chęć otrzymania faktury VAT. Po zaznaczeniu tego pola pojawią się dalsze instrukcje. Na sam koniec należy potwierdzić transakcję, a po jej kliknięciu i weryfikacji wprowadzonych danych system przeniesie użytkownika do strony gdzie należy dokonać wyboru formy płatności i zapłacić.

Aby pieniądze znalazły się na koncie tPortmonetki należy tak, jak przy wszystkich transakcjach Internetowych dokonać aktywacji tj. transferu. Czynność tę należy zrobić po 2 godzinach od zakupu na jednym z kilku tysięcy czytników PEKA znajdujących się w autobusach, tramwajach lub Punktach Obsługi Klienta ZTM. Na urządzeniu wybieramy przycisk "transfer e-biletu", następnie wkładamy kartę PEKA do szarej kieszonki i po chwili doładowanie tPortmonetki znajdzie się na karcie, co zostanie potwierdzone stosowanym komunikatem: np. Doładowano +5,00 - dodaje rzecznik.

Karta PEKA na okaziciela kosztuje 27 złotych, w tym 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki, które służy do opłacenia podróży w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM Poznań. Kwotę doładowania można wykorzystać bezterminowo. Kartę PEKA na okaziciela można kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro