Reklama
Reklama

Kajetan P. usłyszał wyrok za brutalne morderstwo

fot. Policja

Mężczyzna został skazany na dożywocie za zamordowanie nauczycielki języka włoskiego.

We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok skazujący Kajetana P. na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo. Proces toczył się z wyłączeniem jawności, więc szczegóły dotyczące np. dowodów pozostają nieznane.
Jak przekazuje RMF FM Sędzia Danuta Kachnowicz uznała oskarżonego winnym zabójstwa Katarzyny J., ale też winnym zaatakowania funkcjonariusza policji w samolocie podczas wykonywania konwoju oskarżonego do kraju.

Pomimo orzeczenie biegłych, że mężczyzna w chwili popełnienia obu czynów miał ograniczoną poczytalność, Kajetan P. został skazany na dożywocie. Karę ma odbyć w systemie terapeutycznym. Musi też zapłacić po 75 tysięcy złotych dla matki i ojca zamordowanej przez niego kobiety.

Przypomnijmy, że pochodzący z Poznania Kajetan P. 3 lutego 2016 roku umówił się z Katarzyną J. w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Pretekstem do spotkania była chęć nauki włoskiego. Za pomocą przywiezionego noża Kajetan P. zamordował kobietę, a następnie rozczłonkował zwłoki i przewiózł do swojego mieszkania. Ostatecznie Kajetan P. zbiegł z Polski, a zatrzymany został po jedenastu dniach na śródziemnomorskiej Malcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro