Reklama

Ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych z apteki. Wpadł

fot. policja

Do zdarzenia doszło na początku roku w Krotoszynie.

Policjantów z Krotoszyna kilka tygodni temu poinformowano o włamaniu do apteki na terenie miasta. - Po wykonaniu pierwszych czynności na miejscu włamania, okazało się, że włamywacz ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych - wyjaśniają funkcjonariusze.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W związku ze sprawą przesłuchano właściciela apteki, a także możliwych świadków. Zabezpieczono też monitoring z okolicy. - Analiza zebranego materiału i przeglądnięte dziesiątki godzin nagrań pozwoliły kryminalnym na wytypowaniu osoby. Śledczy prowadzili rozpoznanie operacyjne, które wykazało że podejrzanym o włamanie może być 50-letni mieszkaniec Katowic. Kryminalni dotarli do mężczyzny, zatrzymali go i przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do włamania. 50-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Część skradzionego mienia odzyskano. Jak się okazało mężczyzna działał w warunkach recydywy - dodają.

To sąd zdecyduje o wymiarze kary dla sprawcy, ale był on w przeszłości skazany w warunkach recydywy, co nie poprawia jego sytuacji. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro