Reklama

Wielkopolscy policjanci mają drona. Kierowcy powinni mieć się na baczności

Zdjęcie ilustracyjne | fot. adonyig / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. adonyig / pixabay.com

Do każdego województwa dotarł już dron, który będzie służyć policjantom z drogówki.

Dron dotarł także do naszych policjantów. - Odebraliśmy go pod koniec ubiegłego roku - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. - Jest on przeznaczony konkretnie dla policjantów z drogówki. Mamy przeszkolonych czterech operatorów, dwóch z Komendy Wojewódzkiej i dwóch z Komendy Miejskiej w Poznaniu - dodaje.

Wielkopolski dron jeszcze nie latał. - W tej chwili trwa doprecyzowywanie spraw organizacyjnych. Lotom nie sprzyja też pogoda, ale wkrótce takie loty mają się odbywać. Głównie w Poznaniu, choć policjanci będą też rotacyjnie odwiedzać z dronem różne wielkopolskie powiaty - zapewnia.

Do czego ma być wykorzystywany sprzęt? - Przede wszystkim będzie rejestrować wykroczenia związane z zagrożeniami dla pieszych. Chodzi więc o niebezpieczne sytuacje w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych. Oczywiście dron może też rejestrować przejazdy na czerwonym świetle i wiele innych zdarzeń, do których dochodzi na drogach, jednak głównym celem jest nastawienie się na bezpieczeństwo pieszych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro