Reklama

Chcesz złożyć wniosek o 500+? Poznańscy urzędnicy apelują, by robić to elektronicznie

fot. WTK / archiwum

Dokładnie za tydzień, 1 lutego, będzie można zacząć składać wnioski na nowy okres.

- Od 1 lutego Poznańskie Centrum Świadczeń rozpocznie kolejną edycję przyjmowania wniosków o świadczenie wychowawcze popularnie nazywane świadczeniem 500+. Obecnie świadczenie jest przyznane do 31 maja 2021 roku. W celu zapewnienia kontynuacji wypłaty tego świadczenia od czerwca 2021 roku niezbędne będzie złożenie nowego wniosku - informuje Poznańskie Centrum Świadczeń, które zajmuje się świadczeniami w naszym mieście.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Co istotne, od 1 lutego rusza elektorniczny nabór wniosków. W formie papierowej będzie je można złożyć dopiero od kwietnia. - Z uwagi na trwający w Polsce stan pandemii PCŚ apeluje, aby szczególnie w tym roku skorzystać z elektronicznej możliwości składania wniosku lub w przypadku braku takiej możliwości umówić wizytę w Poznańskim Centrum Świadczeń na konkretny termin - dodaje.

W samym Poznaniu prognozuje się, że złożonych zostanie około 65 tysięcy wniosków. Dziś świadczenie pobiera około 90 tysięcy poznańskich dzieci.

Elektronicznie wniosek będzie można złożyć za pomocą portalu informacyjno-usługowego [email protected], elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, platformy usług elektronicznych PUE ZUS oraz systemów teleinformatycznych banków.

- Osoby, które zdecydują się na osobiste złożenie wniosku zachęcamy do rezerwacji terminu wizyty pod nr telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego pod adresem www.pcs.poznan.pl - kończy PCŚ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro