Reklama

Akcja CBŚP "Przebudzenie mocy" w Wielkopolsce: kolejne zatrzymania członków międzynarodowego gangu

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP w ostatnim czasie dokonali zatrzymań na terenie Wielkopolski, a także Warmii i Mazur.

CBŚP od pewnego czasu zajmuje się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce oraz poza jej granicami, która zajmuje się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości narkotyków. - Narkotyki trafiały z Hiszpanii na teren innych krajów UE, w tym Niemiec, Królestwa Niderlandów, Danii oraz Polski - podaje CBŚP.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Ostatnią odsłoną akcji "Przebudzenie mocy" było zatrzymanie 7 osób na terenie województw wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrzymani mają od 35 do 45 lat. - W działaniach wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy. Podczas przeszukań zabezpieczyli dokumentację, która będzie teraz szczegółowo analizowana przez śledczych oraz sprzęt elektroniczny, w tym telefony komórkowe, a także pieniądze na poczet przyszłych kar - dodaje.

Zatrzymani prawdopodobnie zajmowali się transportem i przekazywaniem narkotyków, a także werbowaniem kierowców ciężarówek do udziału w przemytach hurtowych ilości narkotyków. - Wszystkie osoby podejrzane usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie innych państw UE. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

To kolejne działania w ramach akcji trwającej od miesięcy. Do tej pory w ramach śledztwa zatrzymano około 100 osób, głównie Polaków i Hiszpanów. - Przejęto około 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy, a także 8 jednostek broni oraz zlikwidowano na terenie Hiszpanii 27 profesjonalnych plantacji konopi, gdzie rosło ponad 20 tys. krzewów w różnych fazach wzrostu. Z takiej ilości krzewów można by uzyskać blisko 2 tony marihuany.

Sprawa jest rozwojowa, możliwe są kolejne zatrzymania.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro