Reklama
Reklama

Pięcioraczki urodzone w Poznaniu dostały upominki od miasta

fot. UMP

Z rodzicami urodzonych w Poznaniu pięcioraczków spotkał się zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Pięcioraczki przyszły na świat w niedzielę, 17 stycznia, w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. To cztery dziewczynki i chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria oraz Maksymilian. Cała piątka najbliższe tygodnie spędzi w inkubatorach.
Ich rodziców odwiedził Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Gratuluję Państwu niezwykłych dzieci - mówił. Mam nadzieję, że z każdym dniem będą teraz zdrowo rosły i wkrótce wyjdą ze szpitala w dobrej kondycji. Wierzę, że przyniosą Państwu wiele radości - dodał zastępca prezydenta.

To trzeci taki poród w historii poznańskiego szpitala. Poprzednie dwa miały miejsce w 2006 i 2007 roku.

Pięcioraczki mogą też liczyć na stałą pomoc swojego rodzinnego miasta - Gniezna. Jesteśmy oczywiście w kontakcie z rodziną pięcioraczków. Planujemy długofalową pomoc, która będzie dostosowana do potrzeb rodziny. Planujemy zatrudnić opiekunkę, która przez 2 lata będzie wspierać rodziców w opiece nad dziećmi, rodzina otrzyma także miejskie ulgi, wyprawkę a także dodatkowe "becikowe"- przekazała w rozmowie z portalem gniezno.naszemiasto.pl Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro