Reklama

Rondo Rataje nieprzejezdne dla tramwajów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Rusza kolejny etap prac na przebudowywanym rondzie Rataje.


Nadchodzący etap inwestycji obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa, na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego. Jak już wcześniej informowaliśmy zapowiadane prace to nie tylko utrudnienia dla kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Odcinek ten wraz z całą tarczą ronda Rataje zostanie wyłączony dla tramwajów, które w rejon ronda będą dojeżdżać do przystanków końcowych: Os. Piastowskie z kierunku od ronda Starołęka oraz Rondo Rataje z kierunku od AWF. Wprowadzenie tych zmian umożliwią specjalne rozjazdy dla tramwajów dwukierunkowych. Zamontowane zostaną w weekend 23-24 stycznia (sobota-niedziela). Przez te dwa dni rondo Rataje oraz ulice Krzywoustego i Zamenhofa będą nieprzejezdne dla tramwajów. Pojawi się wtedy dodatkowy tymczasowy tramwaj linii nr 98.

Zmiany linii tramwajowych

Linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17 - trasa bez zmian
Linie nr 4, 13, 18 - zawieszone
Linia nr 7: Ogrody - ... - rondo Starołęka - Starołęka
Linia nr 12: Os. Sobieskiego - ... - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - 28 Czerwca 1956 roku - Hetmańska - rondo Starołęka - Starołęka
Linia nr 98 (tymczasowa): Junikowo - Grunwaldzka - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Centrum - Fredry - Dąbrowskiego - Ogrody
Linia nr 201: Os. Sobieskiego - ... - most Św. Rocha - Kórnicka - Os. Lecha - Chartowo - Żegrze - Unii Lubelskiej
Zmiany linii autobusowych
Linia nr 165 - z uwagi na niewielką frekwencję - na tym etapie przebudowy ronda Rataje - zostaje zawieszona od soboty (23 stycznia). Na zmniejszenie się frekwencji wpłynęło przede wszystkim otwarcie trasy tramwajowej do Unii Lubelskiej, wprowadzenie na ulicę Obodrzycką linii nr 125 i 174, a także sytuacja epidemiczna.
Linia nr 190 - od soboty (23 stycznia) zostanie wydłużona, zwiększona będzie częstotliwość kursowania i pojedzie z AWF przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa do ronda Starołęka. Przystanek początkowo-końcowy znajdzie się na ulicy Starołęckiej przy sklepie Biedronka na jezdni w kierunku ronda Rataje.
Linie nr 174 i 190 będą pełniły rolę "autobusów za tramwaj" na ul. Zamenhofa, dowożąc do węzłów przesiadkowych: AWF, Most Św. Rocha/Pl. Bernardyński i Małe Garbary.

Kolejne zmiany planowane są od poniedziałku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro