Reklama
Reklama

Kolejna wizyta żubra w Wielkopolsce. "Są takie chwile, gdy zapiera nam dech w piersi"

fot. Nadleśnictwo Oborniki, Lasy Państwowe / FB

Żubr widziany był na terenie Nadleśnictwa Oborniki.

Są takie chwile, gdy zapiera nam dech w piersi. Są spotkania, których się nie zapomina. I są goście, których zawsze chętnie na teren Nadleśnictwa Oborniki zapraszamy - piszą na swoim profilu na portalu społecznościowym przedstawiciele Nadleśnictwa Oborniki.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak się okazuje, na terenie leśnictwa Bębnikąt pojawił się największy lądowy ssak Europy. Fotopułapka uchwyciła żubra. Kiedyś niemal na wymarciu, dziś dzięki pracy i działaniu jednostek Lasów Państwowych, parków narodowych, instytucji naukowych i organizacji pozarządowych ma się coraz lepiej. Nasz gość prawdopodobnie przywędrował do nas z okolic Wałcza. Na jak długo? Tego nie wiemy, ale zapraszamy częściej - dodają przedstawiciele Nadleśnictwa Oborniki.

Każdego roku zwiększa się populacja żubra na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zwierzęta coraz chętniej odwiedzają też Wielkopolskę - w ubiegłym roku między innymi odwiedziły Wieleń w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro