Reklama
Reklama

Kolejorz stracił napastnika. Hubert Sobol podpisał kontrakt z Wisłą Kraków

fot. Wisła Kraków
fot. Wisła Kraków

Hubert Sobol nie wiążę swojej przyszłości z Lechem Poznań.

20-letni napastnik od 2015 roku szkolił się w strukturach Kolejorza. Po drodze był wypożyczany do Warty Poznań i Odry Opole, a w obecnym sezonie był ważnym elementem rezerw Kolejorza, dla których zdobył na drugoligowych boiskach 8 bramek i dorzucił 4 asysty. Jesienią, wobec kłopotów kadrowych w ataku, został włączony do kadry pierwszego zespołu.

Kontrakt zawodnika z Lechem jest ważny do 30 czerwca, więc piłkarz miał już wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Sobol zdecydował się w tej sytuacji przyjąć ofertę Wisły Kraków i podpisał z Białą Gwiazdą 3-letnią umowę.

W chwili obecnej Sobol pozostaje zawodnikiem Kolejorza i w jego barwach będzie występować wiosną. Mowa tutaj przede wszystkim o Lechu II, bo w pierwszym zespole wyżej stoją akcje chociażby Filipa Szymczaka. Oczywiście Wisła mogłaby ściągnąć napastnika już teraz, to jednak wymagałoby porozumienia z Lechem, a w interesie klubu z Bułgarskiej nie jest osłabianie walczących o utrzymanie w II lidze rezerw.

Wiosną w barwach rezerw nie zobaczymy również Jakuba Niewiadomskiego. 18-letni obrońca na zasadzie 1,5-rocznego wypożyczenia wzmocnił GKS Jastrzębie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro