Reklama
Reklama

Jest decyzja: szpital na MTP zacznie w końcu przyjmować pacjentów

fot. MTP

1 lutego zacznie działać szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Decyzję o uruchomieniu placówki podpisał minister zdrowia. - Wniosek w tej sprawie złożyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Szpital, aktualnie pozostający w stanie gotowości, będzie od lutego, już jako "aktywny", mógł przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem - przekazał Tomasz Stube z biura wojewody.

Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. Łóżka szpitalne będą oddawane pacjentom etapami w zależności od liczby pacjentów.

- Uruchomienie szpitala tymczasowego ma ścisły związek z kontynuacją procesu uwalniania łóżek covidowych w szpitalach całego województwa i ich przekazywania dla pacjentów z innymi schorzeniami - wyjaśniła wicewojewoda Aneta Niestrawska. Wielkopolskie szpitale mają obecnie na 2 poziomie zabezpieczenia 1174 zajęte łóżka oraz 716 wolnych. Dotychczas uwolnionych łóżek zostało 1018. 1 lutego będzie ich 1153.

Szpital dysponuje m.in. jednym z najnowocześniejszych tomografów komputerowych. Zakończył się także proces szkoleń dla personelu medycznego, który zostanie zabezpieczony przez szpital patronacki. Jest nim Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
20.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro