Reklama

Groził radnym na sesji, właśnie go skazano

fot. policja
fot. policja

Chodzi o sprawę z lutego ubiegłego roku.

Dziś radny Wojciech Chudy poinformował na Twitterze, że Piotra P. skazano. - Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Piotra P. (groził radnym na sesji podczas dyskusji o Europejskiej Karcie Równości) na 1 rok ograniczenia wolności, 30 godzin prac społecznych miesięcznie i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów - wyjaśnia.

11 lutego 2020 roku miejscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesyjnej sali było kilkadziesiąt osób, które protestowały przed przyjęciem dokumentu m.in. odmawiając różaniec, prezentując transparenty "LGBT+ molestuje nas poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta" czy z krzyżami w dłoniach.

Tuż po przyjęciu Karty, z sali można było usłyszeć ostre słowa pod adresem radnych. Słyszalne były okrzyki "hańba", a także nawiązania do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej - wykrzykiwał jeden z mężczyzn.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz jeszcze w lutym złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem były to groźby. Sprawą zajęła się policja. Pod koniec czerwca funkcjonariusze opublikowali wizerunek mężczyzny prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. W połowie lipca sprawę umorzono ze względu na niewykrycie sprawcy.

Jesienią okazało się, że sprawcę jednak ustalono i postawiono mu zarzuty. Oskarżono go o grożenie innej osobie, za co mógł trafić do więzienia na 2 lata. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej 63-latek nie był karany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro