Reklama

Groził radnym na sesji, właśnie go skazano

fot. policja
fot. policja

Chodzi o sprawę z lutego ubiegłego roku.

Dziś radny Wojciech Chudy poinformował na Twitterze, że Piotra P. skazano. - Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Piotra P. (groził radnym na sesji podczas dyskusji o Europejskiej Karcie Równości) na 1 rok ograniczenia wolności, 30 godzin prac społecznych miesięcznie i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów - wyjaśnia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

11 lutego 2020 roku miejscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesyjnej sali było kilkadziesiąt osób, które protestowały przed przyjęciem dokumentu m.in. odmawiając różaniec, prezentując transparenty "LGBT+ molestuje nas poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta" czy z krzyżami w dłoniach.

Tuż po przyjęciu Karty, z sali można było usłyszeć ostre słowa pod adresem radnych. Słyszalne były okrzyki "hańba", a także nawiązania do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej - wykrzykiwał jeden z mężczyzn.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz jeszcze w lutym złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem były to groźby. Sprawą zajęła się policja. Pod koniec czerwca funkcjonariusze opublikowali wizerunek mężczyzny prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. W połowie lipca sprawę umorzono ze względu na niewykrycie sprawcy.

Jesienią okazało się, że sprawcę jednak ustalono i postawiono mu zarzuty. Oskarżono go o grożenie innej osobie, za co mógł trafić do więzienia na 2 lata. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej 63-latek nie był karany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro