Reklama
Reklama

Rudera nad Maltą przestanie straszyć. Zamienią ją w akademik!

fot. Enklawa Malta
fot. Enklawa Malta

Jak udało nam się ustalić, już wkrótce ruszą prace budowlane przy ulicy Krańcowej.

Wyższa Szkoła Sztuk Stosowanych, której ruiny wciąż straszą mieszkańców poruszających się ulicą Krańcową w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, zbankrutowała w ubiegłym wieku. Od tego czasu systematycznie rozkradano pozostawione w niej wyposażenie. Od lat ruiny budynku służyły m.in. fotografom-amatorom do robienia sesji zdjęciowych, a także "poszukiwaczom mocnych wrażeń" - chodzenie po coraz bardziej zrujnowanym obiekcie należało bowiem do niebezpiecznych.

Jak udało nam się ustalić, już wkrótce obiekt przestanie straszyć. - Spółka Enklawa Malta uzyskała pozwolenie na budowę, na przekształcenie istniejącej ruiny w nowy budynek, tzw. obiekt zamieszkania zbiorowego. Spółka uporządkowała sprawy własnościowe, a także uzgodniła w porozumieniu z Miastem Poznań funkcję i formę inwestycji - dowiadujemy się w Enklawie Malta.

Powstanie tu akademik, w którym zainteresowani będą mogli wykupić poszczególne lokale. - Kubatura inwestycji nawiązuje do istniejącej zabudowy i nie przekroczy jej wysokości. Parkingi będą zlokalizowane w hali garażowej. Całkowicie zachowany zostanie drzewostan otaczającego inwestycję lasu, a teren inwestycji uzupełniony zostanie o nowe nasadzenia - zapewnia inwestor.

Obecnie na terenie nieruchomości trwają prace porządkowe, a już w najbliższych tygodniach rozpocznie się tutaj budowa. Projekt wykonany został przez zespół biuro architektoniczne Alfa Projekt Marcin Wydorski z Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
44.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro