Reklama
Reklama

Rudera nad Maltą przestanie straszyć. Zamienią ją w akademik!

fot. Enklawa Malta

Jak udało nam się ustalić, już wkrótce ruszą prace budowlane przy ulicy Krańcowej.

Wyższa Szkoła Sztuk Stosowanych, której ruiny wciąż straszą mieszkańców poruszających się ulicą Krańcową w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, zbankrutowała w ubiegłym wieku. Od tego czasu systematycznie rozkradano pozostawione w niej wyposażenie. Od lat ruiny budynku służyły m.in. fotografom-amatorom do robienia sesji zdjęciowych, a także "poszukiwaczom mocnych wrażeń" - chodzenie po coraz bardziej zrujnowanym obiekcie należało bowiem do niebezpiecznych.

Jak udało nam się ustalić, już wkrótce obiekt przestanie straszyć. - Spółka Enklawa Malta uzyskała pozwolenie na budowę, na przekształcenie istniejącej ruiny w nowy budynek, tzw. obiekt zamieszkania zbiorowego. Spółka uporządkowała sprawy własnościowe, a także uzgodniła w porozumieniu z Miastem Poznań funkcję i formę inwestycji - dowiadujemy się w Enklawie Malta.

Powstanie tu akademik, w którym zainteresowani będą mogli wykupić poszczególne lokale. - Kubatura inwestycji nawiązuje do istniejącej zabudowy i nie przekroczy jej wysokości. Parkingi będą zlokalizowane w hali garażowej. Całkowicie zachowany zostanie drzewostan otaczającego inwestycję lasu, a teren inwestycji uzupełniony zostanie o nowe nasadzenia - zapewnia inwestor.

Obecnie na terenie nieruchomości trwają prace porządkowe, a już w najbliższych tygodniach rozpocznie się tutaj budowa. Projekt wykonany został przez zespół biuro architektoniczne Alfa Projekt Marcin Wydorski z Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro