Reklama
Reklama

Wiemy ile pieniędzy w ramach 500+ trafiło do Wielkopolan

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

To zawrotna kwota.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki przypomina o konieczności złożenia wniosku, by od 1 czerwca 2021 roku wciąż otrzymywać świadczenie 500+ na dziecko. Jak wyjaśnialiśmy już wcześniej na naszym portalu, wnioski drogą elektroniczną (przez bankowość elektroniczną, portal [email protected] oraz platformy usług elektronicznych ZUS) będzie można składać od 1 lutego, a drogą tradycyjną od 1 kwietnia. Jeśli kompletny wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia, zachowana zostanie ciągłość wypłat świadczenia. Tym razem wniosek składa się na okres od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku, a więc na rok.

- To niezwykle ważny program społeczny wspierający polskie rodziny, zwłaszcza w dobie pandemii. By zachować ciągłość wypłat, zachęcam aby nie zwlekać z wnioskiem do czerwca, ale złożyć wniosek odpowiednio wcześniej - mówi wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Co ciekawe, od początku trwania programu 500+ do Wielkopolski trafiło już ponad 13 miliardów złotych. W naszym województwie świadczenie otrzymuje 653 427 dzieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro