Reklama
Reklama

W spalonym samochodzie znaleziono zwłoki. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

W tym samochodzie znaleziono zwłoki | fot. PSP Koło

Policjanci z powiatu kolskiego zatrzymali 35-latka.

W sobotę po godzinie 23 na terenie gminy Kłodawa strażacy ugasili płonący wrak samochodu, w którym ujawniono ludzkie zwłoki. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przez kilka godzin wykonywali swoje czynności. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze powietrza -17ºC i lodowatym wietrze, funkcjonariusze zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków i ustalali osoby, które mogłyby mieć jakąkolwiek wiedzę o okolicznościach tego koszmarnego zdarzenia.

- Po kilku godzinach wytężonej pracy stróże prawa zatrzymali 35-latka, który według ustaleń dysponował wiedzą, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia. Okazało się, że kierunek działania policjantów był słuszny, ponieważ kolejne czynności pozwoliły na zebranie materiału, który wskazał okoliczności przebiegu wydarzeń - relacjonowała sierż. szt. Weronika Czyżewska.

35-letni mieszkaniec gminy Kłodawa usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa, składania fałszywych zeznań oraz kierowania pojazdem mechanicznym stanie nietrzeźwości. Jeszcze tego samego dnia Prokurator Rejonowy w Kole złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i aresztował zatrzymanego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro