Reklama
Reklama

Mieszkańcy skarżyli się na głośne dzwony kościoła, parafia je wyłączyła

fot. Google Street View

Chodzi o kościół błogosławionego Bogumiła w Gnieźnie.

Jak podaje portal gniezno24.com, w trakcie ogłoszeń parafialnych wierni usłyszeli od księdza, że dzwony kościoła przestaną bić. Jako przyczynę podano pisma trafiające od mieszkańców okolicy świątyni, które wysyłali do Urzędu Miejskiego. Zwracano w nich uwagę na hałas generowany przez dzwony.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Proboszcz parafii osiedla Ustronie w Gnieźnie w rozmowie z lokalnym portalem przyznał, że dotarły do niego sygnały z magistratu o skargach od mieszkańców. Miano wskazywać na zbyt często bicie dzwonów, zbyt głośne, a także fakt, że nie można przez nie spać i stresują one zwierzęta. Ksiądz postanowił więc wyłączyć dzwony, by nie dochodziło do konfliktów. Dzwonnica ma być uruchamiana tylko w trakcie ważnych uroczystości kościelnych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mandat w wysokości 300 złotych otrzymała parafia Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie. Chodziło właśnie o zbyt głośne dzwony, które miały przeszkadzać mieszkańcom.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro