Reklama
Reklama

Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Polski? Tak twierdzi wielkopolskie laboratorium

Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com

Laboratorium z podpoznańskiego Suchego Lasu poinformowało o tym na Twitterze.

- Laboratorium genXone zidentyfikowało brytyjski szczep koronawirus B.1.1.7 u chorego z województwa małopolskiego - informuje laboratorium.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Dziś laboratorium potwierdza te doniesienia zaznaczając, że upubliczniło informację ze względu na "istotne znaczenie epidemiologiczne". W rozmowie z TOK FM szef genXone wyjaśnia, że jego laboratorium we współpracy z inną spółką monitoruje szczepy koronawirusa w Polsce. Przebadano 100 próbek, z których jedna okazała się być pobrana od osoby zakażonej "brytyjską mutacją" koronawirusa. Potwierdziły to zewnętrzne bazy danych zbierające informacje o mutacjach.

Ze względu na ochronę danych osobowych nie podano więcej informacji na temat zakażonej osoby.

Przypomnijmy, że nowa mutacja koronawirusa została wykryta w połowie grudnia w Wielkiej Brytanii. W ciągu nieco ponad miesiąca wystąpienie zakażenia mutacją potwierdzono w 60 krajach i terytoriach. Nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczasowa odmiana.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro