Reklama
Reklama

Kolejni uczniowie wrócą do szkół w lutym? Decyzje mogą zapaść w przyszłym tygodniu

fot. StockSnap z Pixabay

Do szkół wróciły już dzieci z klas 1-3, ale co z pozostałymi uczniami?

W czwartek rano na antenie RMF FM pytano Przemysława Czarnka, ministra edukacji, o to czy możliwe będzie to już w lutym. - Jest taka szansa, mam taką nadzieję - mówił członek rządu.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

- Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy - analizował polityk. - W perspektywie tygodnia-dwóch, jeśli ta stabilizacja dotycząca liczby zakażeń będzie się utrzymywać, a być może spadać, to będziemy podejmować decyzje o powrocie do szkół - dodał.

Według ministra Czarnka w pierwszej kolejności można spodziewać się powrotu uczniów klas ósmych i maturalnych. - Myślimy o systemie hybrydowym - przyznał. To oznaczałoby, że uczniowie częściowo uczyliby się w szkołach, a częściowo nadal z domu.

- Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorowana. Może być tak, że w przyszłym tygodniu będą pierwsze decyzje w tej sprawie - zapowiedział minister.

Wciąż nie wiadomo kiedy ruszy proces szczepień nauczycieli. Z obecnego harmonogramu wynika, że będzie to drugi kwartał tego roku. Minister Czarnek wyraził jednak nadzieję, że uda się rozpocząć ten proces w pierwszych trzech miesiącach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro