Reklama
Reklama

350 tysięcy złotych za błąd lekarski. Pacjentka wygrała w sądzie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Parentingupstream / pixabay.com

Chodzi o błąd w diagnozie, który popełniono kilkanaście lat temu.

Jak podaje ostrow24.tv, w 2006 roku wówczas 4-letnia dziewczynka kilka razy trafiła do gabinetu lekarza rodzinnego. Okazało się, że miała zawał, ale lekarz tego nie wykrył, bo nie wykonał jej pełnej diagnostyki. Dopiero, gdy dziecko trafiło do szpitala w Kaliszu okazało się, że miało zawał. Mimo zastosowanego leczenia, doszło do powikłań w postaci udaru i niedowładu części ciała.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kaliski sąd nakazał wypłatę pacjentce 350 tysięcy złotych odszkodowania za błędną diagnozę. Przychodnia, w której pracował wówczas lekarz, była ubezpieczona, a co za tym idzie część kwoty pokryje ubezpieczenie (około 200 tysięcy złotych). Dodatkowo sąd nakazał lekarzowi i przychodni pokryć koszty postępowania sądowego w kwocie ponad 19 tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny, a to oznacza, że strony mogą się od niego odwołać. Dziś pełnoletnia kobieta funkcjonuje normalnie. Dzięki długiej rehabilitacji udało jej się dojść do sprawności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro