Reklama
Reklama

Kuria zawiesza proboszcza. Prokuratura mówi o podejrzeniu przestępstwa seksualnego

fot. Andrzej Chorosz / Google Maps

Nieobecność proboszcza parafii z Gołuchowa w powiecie pleszewskim zaniepokoiła mieszkańców.

Jak podaje portal zpleszewa.pl, wierni z Gołuchowa od kilkunastu dni zastanawiali się, co stało się z ich proboszczem. Duchowny nagle zniknął. Z ustaleń dziennikarzy portalu wynika, że Kuria Diecezjalna w Kaliszu zawiesiła proboszcza w jego obowiązkach duszpasterskich. W sprawę zaangażowana jest także prokuratura.

Kuria informuje, że księdza zawieszono ze względu na "wstępne dochodzenie kanoniczne w przypadku oskarżeń duchownego o czyny przeciwku szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą poniżej 18. roku życia".

Już jesienią 2020 roku zaczęły pojawiać się informacje o zgłoszeniu się do prokuratury osoby, która miała być molestowana przez księdza. Wówczas jednak kuria nie potwierdzała doniesień.

Duchowny na początku stycznia, w trakcie ogłoszeń parafialnych ogłosił, że bierze roczny urlop zdrowotny. Zastąpił go administrator parafii wyznaczony przez kurię. Wierni z Gołuchowa określają dotychczasowego proboszcza jako "autentycznego nauczyciela wiary" i "cenny dar Bożego Miłosierdzia". - Jesteś wspaniałym kapłanem. W modlitwach będziemy powierzać twoje zdrowie i prosić Matkę Najświętszą o opiekę nad tobą w nadchodzący czas - napisali na stronie internetowej parafii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro