Reklama
Reklama

W ubiegłym roku do Biura Rzeczy Znalezionych MPK trafiło około 800 rzeczy. Co najczęściej gubimy?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

40 procent z nich wróciło do właściciela.

Nie ma tygodnia, aby do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań nie trafiały rzeczy pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach. Przywożone są z zajezdni, gdzie pojazdy kończą codzienne kursy, z Punktów Nadzoru Ruchu znajdujących się przy pętlach na "końcówkach" tras albo są przynoszone przez pasażerów, którzy je odnaleźli - informuje Agnieszka Smogulecka z MPK i wymienia, że najczęściej gubimy dokumenty, torby, smartfony, portfele i klucze.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa obsługa bezpośrednia została ograniczona, a zatem osoby poszukujące rzeczy pozostawionych w autobusie lub tramwaju prosimy o mailowy bądź telefoniczny kontakt z Biurem Rzeczy Znalezionych (e-mail: [email protected], telefon: 61 839 60 03). Odbiór bagażu jest możliwy po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty.

Co ważne, jeśli znajdziemy w pojeździe cudzą rzecz, należy to zasygnalizować prowadzącemu pojazd. Jeśli podczas oględzin znalezionej rzeczy dostarczonej do Biura uda się ustalić nazwisko i adres właściciela - pracownik postara się z nim skontaktować. Jeśli się to nie uda - po trzech dniach znalezione dowody osobiste lub paszporty przekazywane są do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, karty płatnicze - do właściwego banku, a karty PEKA do Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu - tłumaczy Smogulecka.

Wydanie rzeczy z Biura następuje pod warunkiem uiszczenia opłaty manipulacyjnej - za przechowywanie, utrzymanie rzeczy w należytym stanie oraz poszukiwanie i powiadomienie właściciela - w wysokości 5 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro