Reklama
Reklama

Czerwona błyskawica nadal widnieje na budynku Arkadii. Kiedy zniknie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. L.T.

W sprawie interweniował były radny Dariusz Hybel.

Były radny, poznaniak Dariusz Hybel wyraził swoją opinię w liście otwartym do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Jego zdaniem prezydent nie powinien pozwolić, by w przestrzeni publicznej wisiały banery i transparenty zawierające symbole i hasła Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - bo jak uważa to ruch "społeczno-polityczny znany powszechnie ze stosowania wulgaryzmów, szerzenia nienawiści, atakowania kościołów, dewastowania pomników, lżenia innych, nietolerancji i profanacji tego, co np. dla katolików święte i wzywania do rewolucji".

Były radny zaznacza, że absolutnie nie chodzi mu o ograniczenie prawa do demonstrowania poglądów. Zaznacza też, że dobrą tradycją jest, by budynki miejskie nadal były wolne od reklam organizacji polityczno-społecznych.

W ubiegłym tygodniu Hybel został poinformowany przez biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, że transparent z błyskawicą zostanie usunięty. Do dziś jednak nic się nie zmieniło.

Jak powiedział dziś Radiu Poznań Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych - przekazaliśmy pismo Fundacji Malta z tą decyzją MKZ i będziemy czekać, aż właściciel tego baneru dostosuje się do tych zaleceń MKZ. Myślę, że sprawa zostanie załatwiona jak najszybciej. Ściągnięcie baneru nie jest skomplikowane. Mam nadzieję, że fundacja po otrzymaniu pisma zastosuje się do zaleceń MKZ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro