Reklama
Reklama

Poznańscy urzędnicy zapukają do naszych drzwi. Warto przygotować długopis

fot. UMP
fot. UMP

Przez najbliższy miesiąc urzędnicy będą pukać do drzwi naszych mieszkań.

Nie będą to jednak wizyty towarzyskie, a akcja doręczania mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości. Ruszy ona 21 stycznia i potrwa do 22 lutego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W sumie do dostarczenia jest 130 tys. sztuk korespondencji. Ponadto 30 tys. listów zostanie wysłanych do odbiorców spoza Poznania. - Niezaprzeczalnym atutem akcji jest możliwość odebrania decyzji podatkowej bez wychodzenia z domu. Korespondencja będzie doręczana od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 20:00. Każdy urzędnik podejmie co najmniej trzy próby osobistego dostarczenia listu, gdy się to nie uda, decyzja zostanie wysłana za pośrednictwem operatora pocztowego - tłumaczył Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu UMP.

Dla bezpieczeństwa swojego i mieszkańców urzędnicy będą wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak przyłbice, maseczki, preparaty do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki.Odbiór decyzji trzeba potwierdzić podpisem, a mieszkańców prosi się o przygotowanie własnych długopisów.

W doręczanie zaangażowanych będzie ok. 90 pracowników. Taki sposób dostarczania decyzji okazuje się o ok. 60 proc. tańszy od wysyłki drogą pocztową.

Przy okazji uczulamy czytelników na wszelkie próby oszustwa, które mogą być podejmowane przy podobnych okazjach. Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia identyfikatora służbowego, ponadto żaden urzędnik nie będzie np. na miejscu przyjmować od nas opłaty na rzecz podatku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro