Reklama
Reklama

Oluś jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Potrzebna pomoc!

fot. Materiały rodziny

3-latek walczy z neuroblastomią.

Rozpoczyna się walka o zdrowie i życie małego mieszkańca Kórnika. Rodzice wiedzą, że zrobią wszystko, by ratować swoje dziecko, ale sami nie dadzą rady. Jeszcze chwilę temu byliśmy "normalną" rodziną, dziś musimy stanąć w szranki ze śmiercią - wszyscy, bo jeśli Olusia zabraknie, nasze życie też się skończy! Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego wdarła się do naszego życia nagle, niespodziewanie. Ale czy można spodziewać się śmierci? Nie mogliśmy przewidzieć tego, że choroba wyrwie nas z życia, które znaliśmy. Że Olusia wyrwie z sali przedszkolnej, którą w jednej chwili zastąpiła chłodna, szpitalna sala - mówi na łamach portalu siepomaga.pl mama chłopca.

Jesteśmy dopiero na początku tej trudnej drogi, ale już wiemy, że przed nami jeszcze dodatkowa chemioterapia i radioterapia, skomplikowana, wielogodzinna i ryzykowna operacja. Guz pierwotny znajduje się w bardzo trudnej lokalizacji pomiędzy głową a szyją, co znacznie komplikuje leczenie... A to jeszcze nie koniec. Konieczny będzie też autoprzeszczep szpiku, immunoterapia i nierefundowane podanie szczepionki, dostępne tylko w Nowym Jorku - dodaje. Szczepionka ma pobudzić organizm Olusia do wytwarzania przeciwciał już do końca życia. To znaczy, że jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone, co jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko nawrotu. Stąd apel o pomoc i każdą złotówkę, która może uratować życie Olka. Koszty szczepionki są horrendalnie wysokie i wynoszą około miliona złotych.

To cena, jaką musimy zapłacić za zabezpieczenie życia naszego Olusia. Tylko skąd wziąć takie pieniądze? Musielibyśmy być milionerami, żeby opłacić ten wyjazd z własnej kieszeni, ale prawda jest taka, że sami nie damy rady tego zrobić... Nie mamy czasu na rozpacz, nie możemy stracić ani chwili więcej. Dlatego prosimy o pomoc! - apeluje Weronika, mama Olusia.

Każdy, kto chce wesprzeć 3-latka w jego trudnej walce może to zrobić tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro