Reklama
Reklama

Kolejna poznańska szkoła doczeka się rozbudowy. Prace mają potrwać ponad rok

fot. PIM

Inwestycja dotyczy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach.

Powstanie tam wielofunkcyjne połączenie budynków placówki, które ułatwi poruszanie się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz. Dwukondygnacyjny łącznik pomieści też dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji. W tym miesiącu przejął on już plac budowy i przygotowuje się m.in. do prac rozbiórkowych. Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych planuje na luty, a zakończenie na wiosnę 2022 r. - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obecnie sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie jest połączona z resztą budynków szkolnych. Rozbudowa placówki o łącznik nie tylko poprawi komunikację między istniejącymi budynkami, ale też oznacza dodatkową przestrzeń na dziesięć nowych sal lekcyjnych.

Łącznik został zaprojektowany jako budynek z dwoma kondygnacjami, każda z nich pozwoli przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną. Dodatkowe sale lekcyjne przewidziano zarówno na parterze jak i na piętrze - po pięć na każdej z kondygnacji. Przerwy między zajęciami, zwłaszcza w pochmurne dni, uczniowie będą mogli spędzać w wysokim na dwie kondygnacje holu. Za sprawą przeszklonej fasady będzie on otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Atrakcyjną przestrzeń wspólną można również wykorzystywać jako miejsce organizacji apeli, zebrań, wystaw, imprez szkolnych itp. - informują urzędnicy PIM.

Na piętrze znajdzie się pokój nauczycielski, z którego przez okna będzie można obserwować dziedziniec i przestrzeń holu. Takie rozwiązanie pozwoli nauczycielom czuwać nad bezpieczeństwem uczniów odpoczywających w przerwach między lekcjami - dodają.

Projektowana powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. Ponadto wykonawca prac budowlanych zajmie się również zagospodarowaniem terenu przylegającego do inwestycji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro