Reklama
Reklama

Restauracja otworzyła się pomimo zakazu. Z konsekwencjami musi się liczyć nie tylko właścicielka, ale też goście

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Peter H / Pixbay

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Nowym Tomyślu.

Właścicielka jednej z nowotomyskich restauracji postanowiła otworzyć swój lokal w ramach ogólnopolskiej akcji #otwieraMY. Restaurację wspomagała też lokalna grupa patriotyczna "Nowy Tomyśl się budzi" - organizując przed lokalem happening. Jestem już pod ścianą. Jeśli nic nie zrobię, wszystko pójdzie na marne. Miałam już sytuację, że gdy chciałam zamówić sosy, frytki i inne produkty, okazało się, że mam blokadę na towar. Chociaż spłacam wszystko systematycznie, ale ludzie się boją. Powiedzieli, że jeśli nie będę mieć 40% od zamówionego towaru, to go nie dostanę. Mam nadzieję, że ludzie się zbiorą i będziemy solidarnie walczyć o nasz byt - mówiła w rozmowie z portalem nowytomysl.naszemiasto.pl właścicielka restauracji Bogusława Prosół.

Zaraz po otwarciu na miejscu pojawili się policjanci i Sanepid. Jak relacjonuje lokalny portal pracowników Sanepidu wygwizdano, natomiast policjanci w związku z tym, że nie podejmowali żadnych kroków jedynie asystowali zostali przywitani gromkimi brawami.

Jak dziś przekazuje Radio Poznań z konsekwencjami musi się liczyć nie tylko właścicielka, ale też goście. Na miejscu przeprowadziliśmy kontrolę - mówi dziennikarzom Mirosława Łuczak-Bąbelek, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu. Byli goście przy stolikach, spożywali posiłki. Większość klientów nie posiadała maseczek ochronnych. Stwierdziliśmy naruszenie paragrafu 10 ustęp 9 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia. My wszczęliśmy postępowanie administracyjne. Na ten moment jeszcze nie umiem powiedzieć, jaka to będzie decyzja - chodzi tutaj o karę pieniężną, ale jaka to będzie kwota - musimy po prostu przeanalizować materiał zgromadzony. Jeszcze jesteśmy tutaj w trakcie konsultacji prawnych - dodaje.

Z kolei postępowanie wobec gości zapowiadają policjanci - chodzi o wykroczenie - nie zachowanie odstępów i brak maseczek.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro