Reklama
Reklama

"Powodzenia, Panie Prezydencie Biden!" Na Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

fot. UMWW

Mieszkańcy wydają się być zaskoczeni.

- Czy możecie się Państwo zająć sprawą dekoracji fasady urzędu Sejmiku? Chodzi o fasadę związaną z prezydentem Bidenem wygląda to, mówiąc oględnie, na niezbyt roztropne wydatkowanie publicznych środków - napisał do nas czytelnik Andrzej.

Okazuje się, że ekspozycja przygotowana przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego, będzie witać mieszkańców przez miesiąc. - Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach - wyjaśnia Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

- Prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek - czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym. My, w Wielkopolsce, bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju. Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu. Życzę im tego z całego serca! I wszystkim Amerykanom, szczególnie tym, którzy związali swoje życie z Wielkopolską - dodaje Marek Woźniak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro