Reklama
Reklama

Akademik na Morasku coraz bliżej: rusza budowa!

Początek prac - zdjęcie z drona | fot. Adrian Wykrota

Teren pod inwestycję przekazano już wykonawcy prac.

- Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne - wyjaśnia Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka UAM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W maju 2019 roku uczelnia wybrała w ramach konkursu projekt obiektu. Autorem zwycięskiej koncepcji jest biuro DEDECO z Warszawy. Budynek stanie obok Collegium Historicum i znajdzie się w nim 160 pokoi jednoosobowych z łazienką i aneksem kuchennym oraz 120 pokoi dwuosobowych, również z łazienką i aneksem kuchennym. Na każdym piętrze jeden pokój będzie przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej. Na każdej kondygnacji będą też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstaną także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole dwuoddziałowe, sklep i siłownia.

Budowa 5-kondygnacyjnego budynku ma potrwać 2 lata i będzie kosztować ponad 53 mln złotych. Wykonawcą jest firma ALSTAL.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro