Reklama
Reklama

Allegro zmienia siedzibę i zapowiada wzrost zatrudnienia o 40 procent

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Allegro zmieni swoją poznańską siedzibę.

Najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce opuści Pixela przy ulicy Grunwaldzkiej i przeprowadzi się do kompleksu Nowy Rynek przy ulicy Matyi. Znamy więcej szczegółów.

W Allegro zatrudnionych jest obecnie około 2500 osób. Pracują w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu. W ubiegłym roku zatrudniono 700 osób, a na ten rok planowany jest wzrost zatrudnienia o 40%. Mowa o zatrudnieniu 950 osób. W samym Poznaniu pracę znajdzie 330 osób.

Jak informuje biuro prasowe Allegro, w Nowym Rynku spółka zajmie 10 pięter najnowszego budynku. Początkowo będzie to prawie 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z możliwością powiększenia dostępnej przestrzeni do blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych.

- Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta oraz duża część zespołu komercyjnego - w sumie ponad 1300 osób. Przeprowadzka do nowego biura w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy - informuje biuro prasowe.

Przeprowadzka do Nowego Rynku ma nastąpić w połowie roku. Wtedy zaczną tam pracować pierwsze zespoły Allegro. Następnie, przez rok, trwać będzie okres przejściowy - pracownicy będą pracować w dwóch lokalizacjach. W Pixelu pracować mogło 1300 osób. W nowej lokalizacji aż 2700.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro