Reklama
Reklama

Pod naporem śniegu zawalił się namiot punktu testów drive-thru

fot. Przemysław
fot. Przemysław

Do zdarzenia doszło w nocy przy ulicy Obornickiej.

- Dzisiejszej nocy w Poznaniu przy ul. Obornickiej 227 zawalił się pod ciężarem śniegu namiot medyczny drive-thru do pobrań wymazów Covid-19 - napisał do nas czytelnik Przemysław. Nie mamy informacji, by ktoś ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Z ustaleń Telewizji WTK wynika, że firma odpowiadająca za punkt testowania w tym miejscu nie przyznaje się do tego, by namiot został ustawiony przez jej pracowników.

Takich punktów, z podobnymi lub identycznymi namiotami, działa w Poznaniu sporo. Czy są bezpieczne? - To tymczasowy obiekt budowlany, który podlega ustawie Prawo budowlane - mówi nam Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu. - Nie oznacza to jednak, że zarządca czy właściciel takiego namiotu nie muszą dbać o to, by konstrukcja była bezpieczna. Obowiązkiem zarządcy jest dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z takiego namiotu. W przypadku opadów śniegu powinni regularnie usuwać pokrywę śnieżną z dachu - dodaje.

Łukaszewski przyznaje, że to pierwszy przypadek, by zawalił się namiot w takim punkcie. - Apeluję do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie takich punktów, by nie zapominały o kontrolowaniu bezpieczeństwa w takich obiektach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro