Reklama
Reklama

Pod naporem śniegu zawalił się namiot punktu testów drive-thru

fot. Przemysław

Do zdarzenia doszło w nocy przy ulicy Obornickiej.

- Dzisiejszej nocy w Poznaniu przy ul. Obornickiej 227 zawalił się pod ciężarem śniegu namiot medyczny drive-thru do pobrań wymazów Covid-19 - napisał do nas czytelnik Przemysław. Nie mamy informacji, by ktoś ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Z ustaleń Telewizji WTK wynika, że firma odpowiadająca za punkt testowania w tym miejscu nie przyznaje się do tego, by namiot został ustawiony przez jej pracowników.

Takich punktów, z podobnymi lub identycznymi namiotami, działa w Poznaniu sporo. Czy są bezpieczne? - To tymczasowy obiekt budowlany, który podlega ustawie Prawo budowlane - mówi nam Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu. - Nie oznacza to jednak, że zarządca czy właściciel takiego namiotu nie muszą dbać o to, by konstrukcja była bezpieczna. Obowiązkiem zarządcy jest dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z takiego namiotu. W przypadku opadów śniegu powinni regularnie usuwać pokrywę śnieżną z dachu - dodaje.

Łukaszewski przyznaje, że to pierwszy przypadek, by zawalił się namiot w takim punkcie. - Apeluję do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie takich punktów, by nie zapominały o kontrolowaniu bezpieczeństwa w takich obiektach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro