Reklama
Reklama

Kontrole reklam w Poznaniu: zaledwie 8 na 124 wywieszono legalnie! Reszta samowolą lub w trakcie wyjaśniania

fot. PINB
fot. PINB

Nie jest dobrze.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w ubiegłym roku skontrolował w naszym mieście 124 nośniki reklamowe. Najwięcej, 97, to tablice i urządzenia wolnostojące na trwałe związane z gruntem. Skontrolowano też 23 banery na budynkach i 4 tablice przymocowane do ogrodzeń. - Jak wykazała inspekcja, 43 reklamy wywieszono samowolnie, 8 wykonano legalnie, a w odniesieniu do 73 trwają postępowania wyjaśniające - informują urzędnicy.

W ubiegłym roku działania PINB doprowadziły do rozebrania 17 nielegalnych nośników reklam. Wśród nich było 13 reklam wolnostojących. Najwięcej z nich znajdowało się na osiedlu Rusa oraz przy ulicy Szymanowskiego. - Usunięto 3 reklamy umieszczone na elewacjach budynków przy ulicach: Głogowskiej, Poznańskiej oraz na rogu Wodnej i Garbary. Zlikwidowano również jedną reklamę zainstalowaną na ogrodzeniu nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej - dodają.

W przypadku aż 73 reklam trwa postępowanie wyjaśniające. Może się więc okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie kolejnych rozbiórek. - Wieloletnia praktyka wskazuje, że liczba samowoli, a tym samym liczba nakazów rozbiórek, z pewnością znacznie wzrośnie - mówi Paweł Łukaszewski, PINB.

W tym roku także prowadzone będą kontrole legalności nośników reklamowych w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro