Reklama
Reklama

Znamy imiona poznańskich pięcioraczków

fot. GPSK przy ulicy Polnej

Dzieci urodziły się w niedzielę, w 29. tygodniu ciąży.

O tym, że w Poznaniu odebrano bardzo nietypowy i rzadki poród informowaliśmy już w poniedziałek. Dziś pracownicy Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego z ulicy Polnej zdradzili więcej szczegółów na temat maluchów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wiadomo, że wśród pięcioraczków są cztery dziewczynki i jeden chłopiec. Dziewczynki to Anastazja (najmniejsza, waży mniej niż 700 gramów), Klara, Laura i Wiktoria. Chłopcu nadano imię Maksymilian. Jak na chłopaka przystało - ważył najwięcej z całej piątki. Każde z dzieci dostało co najmniej 7 punktów w skali Apgar.

Wszystkie dzieci znajdują się w inkubatorach i spędzą w nich najbliższe tygodnie. Mama, mieszkanka Gniezna, ma się dobrze. Zdradzono, że po porodzie popłakała się ze szczęścia.

Rodzicom gratulujemy! Przed nimi sporo wyzwań związanych z wychowaniem takiej gromadki maluchów.

To trzecie pięcioraczki, które urodziły się w poznańskim szpitalu. Poprzednie przyszły na świat 2 listopada 2006 roku oraz 15 lutego 2007 roku. Wówczas informowano, że taki poród zdarza się raz na 52 miliony przypadków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro