Reklama
Reklama

Jednak bez darmowych przejazdów komunikacją miejską w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Wróblewski / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Wróblewski / archiwum

Choć w poniedziałek wieczorem pojawiły się doniesienia o tym, że we wtorek pasażerowie nie będą musieli płacić za korzystanie z autobusów i tramwajów, jednak jest inaczej.

Radio Poznań nieoficjalnie podało w poniedziałek informację o pierwszym w historii miasta wprowadzeniu dla mieszkańców bezpłatnej komunikacji ze względu na fatalny stan powietrza. Okazuje się jednak, że bezpłatnych przejazdów dziś nie ma i nie będzie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania oferuje 4-miesięczne płatne staże. Zdobądź doświadczenie - Aplikuj do 15 października!
REKLAMA

Zgodnie z uchwałą miejskich radnych, komunikacja zbiorowa w strefie A (Miasto Poznań) ma być darmowa, kiedy przekroczenie granicy zanieczyszczenia byłoby stwierdzone dzień wcześniej i prognoza na następny dzień przewidywałaby podobny poziom zanieczyszczenia. W takich sytuacjach darmowy transport obowiązywać ma od godz. 3.00 do 24.00.

O ile pierwszy warunek został spełniony - w poniedziałek mieliśmy w Poznaniu fatalne powietrze i przekroczono poziom informowania jeśli chodzi o stężenie pyłu PM10 w powietrzu, to nie spełniono drugiego warunku. Zarówno we wtorek, jak i w środę prognozowane stężenie pyłu PM10 w mieście ma nie przekroczyć dobowej normy 50 mikrogramów na metr sześcienny. Tym samym musimy dziś normalnie płacić za przejazdy tramwajami i autobusami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
9℃
Poziom opadów:
6.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro