Reklama

We wtorek przez smog w Poznaniu może być darmowa komunikacja miejska

archiwum | fot. Krystian
archiwum | fot. Krystian

Sytuacja ma mieć miejsce po raz pierwszy.

W 2017 roku radni podjęli uchwałę o bezpłatnych przejazdach. W przypadku dużego zanieczyszczenia powietrza w Poznaniu, mieszkańcy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. Według nieoficjalnych informacji Radia Poznań taki dzień ma być jutro.

Według informacji przekazanych przez dziennikarzy miejskie służby czekają jeszcze na koniec dnia - na wszystkie informacje dotyczące danych z poniedziałku i wtedy mają podać oficjalny komunikat.
Jeśli tak się stanie, wtorek 19 stycznia będzie pierwszym dniem w historii, kiedy darmowa komunikacja na wszystkich liniach obsługiwanych przez poznański Zarząd Transportu Miejskiego zostanie wprowadzona z powodu smogu. Przejazdy mają być bezpłatne we wtorek od godziny 3 w nocy do północy we wszystkich strefach. Ma to na celu zachęcić poznaniaków do pozostawienia swoich aut i skorzystania z komunikacji zbiorowej.


  • Aktualizacja
    wtorek, 19.01.2021 r., godz. 08.16
    Aktualizacja
    wtorek, 19.01.2021 r., godz. 08.16
    Jednak nie będzie darmowej komunikacji we wtorek. O ile w poniedziałek mieliśmy w Poznaniu fatalne powietrze i przekroczono poziom jeśli chodzi o stężenie pyłu PM10 w powietrzu, to nie spełniono drugiego warunku koniecznego do darmowej komunikacji, a jest nim prognoza. Zarówno we wtorek, jak i w środę prognozowane stężenie pyłu PM10 w mieście ma nie przekroczyć dobowej normy 50 mikrogramów na metr sześcienny. Tym samym musimy dziś normalnie płacić za przejazdy tramwajami i autobusami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro