Reklama

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu kilku godzin. Auto, którym jechał nie miało jednej opony

fot. KPP Kościan

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotnie przedpołudnie patrol ruchu drogowego w Starych Oborzyskach zatrzymał 28-letniego mieszkańca gminy Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano trzeźwej osobie, którą wskazał zatrzymany kierowca.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Nie minęły jeszcze trzy godziny, a już odebraliśmy kolejne zgłoszenie, że po Starych Oborzyskach jeździ Fiat Seicento, którego kierowca może być nietrzeźwy. Wysłany patrol w Betkowie zatrzymał opisany pojazd. Jak się okazało Fiatem kierował ten sam mężczyzna, który został zatrzymany przez inny patrol kilka godzin wcześniej. Samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych, był poobijany, a na jednym kole brakowało opony - relacjonuje podkom. Radosław Nowak, oficer prasowy policji w Kościanie.

Kierowca został zatrzymany, a samochód odholowany na policyjny parking. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gm. Czempiń. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie również za kilka popełnionych wykroczeń - dodaje.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro