Reklama
Reklama

W 2020 roku w Poznaniu wyremontowano niemal dwa razy więcej dróg niż rok wcześniej

fot. ZDM

W 2020 roku Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nawierzchnie jezdni na długości ponad 21 kilometrów o łącznej powierzchni ponad 108 tysięcy metrów kwadratowych.

Prace były prowadzone zarówno na tych głównych drogach, po których jeżdżą dziennie dziesiątki tysięcy samochodów - jak Warszawska, Krzywoustego, czy Wołczyńska - ale też na ulicach lokalnych, ważnych dla mieszkańców danego osiedla, czyli między innymi na Saperskiej, Inowrocławskiej, Filipińskiej, Sławomira, Kartuskiej, czy wyjeździe z osiedla Pomet. Dzięki tym działaniom poprawił się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Część z wykonanych prac, ze względu na swój zakres, prowadzona była etapami - tak prace przebiegały m.in. na ul. Warszawskiej. Natomiast niektóre z prac połączone były z remontami chodników - na ul. Rolnej i Rynkowej.

Oprócz podniesienia komfortu i bezpieczeństwa prowadzone na jezdniach prace pozytywnie wpływają na poprawę estetyki poznańskich ulic. Przykładem może być ul. Rynkowa, dochodząca do Starego Rynku, która została kompleksowo przebudowana, czy ul. Garbary, gdzie ułożona została nawierzchnia, wyznaczono buspas, pojawiła się zieleń i ławki. Podobne kompleksowe zmiany zaszły na ul. Jeżyckiej i Poznańskiej. Ulice zyskały nie tylko nową nawierzchnię jezdni, ale także zmieniła się tam organizacja ruchu i pojawiła się mała architektura oraz zieleń - wymienia Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Łącznie w 2020 roku naprawiono nawierzchnię 21 kilometrów dróg o powierzchni ponad 108 tysięcy metrów kwadratowych. To prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej, kiedy wyremontowano ich na długości 12 kilometrów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro