Reklama
Reklama

Baseny na os. Zwycięstwa wypełniły się wodą. Kiedy będzie można popływać?

fot. PIM

W tym miesiącu nowa pływalnia na os. Zwycięstwa na Winogradach przeszła już próby i rozruchy technologiczne.

Obiekt został zgłoszony do odbioru odpowiednim służbom, a niecki basenowe napełniono już wodą.

Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane przed terminem założonym w harmonogramie. W ubiegłym tygodniu pływalnia została odebrana przez straż pożarną, która sprawdzała budynek pod kątem bezpieczeństwa. Kolejnymi krokami będą odbiory przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zakończyły się również prace nad zagospodarowaniem terenu wokół obiektu - informują urzędnicy PIM.

Budowa rozpoczęła się w październiku 2019 r. W środku znajdziemy dwa baseny. Większy z nich mieści sześć torów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny, w którym będzie mogło przebywać kilkunastu odwiedzających. Składa się z dwóch połączonych ze sobą niecek, w jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów - dodają przedstawiciele PIM.

Według wstępnych informacji z basenów będzie można korzystać już w marcu. Wszystko zależy jednak od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro