Reklama
Reklama

Mróz śmiertelnym zagrożeniem. Służby apelują!

Jedna z interwencji służb w Poznaniu | fot. Straż Miejska

Służby apelują nie tylko o ostrożność na drogach, ale też o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze, którym grozi wychłodzenie.

Od kilku dni możemy cieszyć się typowo zimową aurą. Do opadów śniegu dołączą też siarczyste mrozy. W Wielkopolsce w nocy temperatura może spaść do -17 stopni Celsjusza.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

W związku z pogodą policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, trudnych warunków atmosferycznych. Należy też pamiętać, aby wystrzegać się ryzykownych spacerów po zamarzniętych rzekach, stawach i innych zbiornikach wodnych - ponieważ może być to niezwykle niebezpieczne.

Należy też pamiętać, że w chłodne dni, podczas dogrzewania domów i mieszkań, wzrasta także zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla, popularnie określanym "czadem". Żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, konieczne jest systematyczne zlecanie przeglądów przewodów kominowych. Warto też pamiętać o czujkach czadu, które mogą uratować życie.

Służby apelują również, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze - zwłaszcza takie, które po zmroku przebywają na zewnątrz budynków. W okresie zimowym policjanci i strażnicy miejscy ze szczególną uwagą patrolują wszystkie miejsca, gdzie koczują bezdomni. Każdy kto potrzebuje pomocy może na nią liczyć. Policjanci apelują też byśmy nie byli obojętni i każdy niepokojący nas przypadek zgłaszali niezwłocznie na numery alarmowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro