Reklama
Reklama

Policjanci ostrzegają sprzedawców przed oszustwem "na resztę"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Trik stosowany przez złodziei od dawna jest zmorą sprzedawców.

Tylko w piątek oszust próbował nabrać w ten sposób dwóch sprzedawców w powiecie wągrowieckim. Najpierw sklepie przy ul. Kolejowej w Wągrowcu, a następnie w Wiatrowie. Młody mężczyzna ok 160 cm wzrostu, ciemnej karnacji skóry, dokonał zakupu drobnych rzeczy za kwotę około 10 złotych. Zapłacił banknotem 500 złotych. Po chwili jednak zrezygnował z zakupów twierdząc, że się rozmyślił - tłumaczy mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.
Zwrócił wydane wcześniej pieniądze i poprosił o zwrot banknotu 500, jednak zręcznym ruchem zachował 200 złotych. Ekspedientka to zauważyła. Powiadomiła nas o takim działaniu. Sprzedawcy, uważajcie! - dodaje

Całe zamieszane robione przez oszustów ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której sprzedawca traci orientację, ile pieniędzy komu wydał, ile od kogo otrzymał oraz czyje i w jakiej ilości są pieniądze na ladzie. Straty w wyniku tego triku mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Policjanci ostrzegają wszystkich sprzedawców, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z takimi oszustami, by bardzo uważali.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro